eğitim anketi eğitim anketi
Profil Cover
Bursa Ekol Koleji'
Ortaokul Bursa Ekol Koleji
Kurumu Paylaş:
  • Hakkında
  • Eğitim
  • Yabancı Dil
  • Sanat
  • Spor
  • Başarılar
  • Rehberlik
  • Ek Hizmetler
EKOL KOLEJİ TABİAT KAMPÜSÜ EĞİTİM VİZYONU
Yapılan araştırmalar çocukların doğayla bağlarının giderek koptuğunu, daha az hareket ettiklerini, duyularını daha az kullandıklarını, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) teşhisi konan çocuklarımızın sayısının ciddi şekilde arttığını göstermektedir. Doğada vakit geçiren çocuklar ise daha yaratıcı, daha dikkatli, duyularını ve bedenlerini daha iyi kullanan, sezgileri ve hayal güçleri kuvvetli, özgüvenleri yüksek ve okulda başarılı çocuklar olmaktadır.
İlkokul gruplarında uyguladığımız tema programı ile okulda çocukları sınıflardan çıkararak, evde ise bilgisayar ve TV başından kaldırarak doğal alanları keşfetmeye, doğayla anlamlı bir bağ kurmalarına ve duyularını kullanarak doğayı keşfetmelerine fırsat yaratmayı amaçlamaktadır.
Program sayesinde çocuklarımızın, doğada hissederek, dokunarak, koklayarak ve duyarak, farklı deneyimler yaşama fırsatı bulması; böylece hem bedensel, hem de zihni gelişimlerinin olumlu yönde desteklenmesi hedeflenmektedir.
Ekol Koleji olarak çocuklarımızın doğa ve oyun haklarını onlara geri vermek gerektiğine inanıyoruz; çünkü doğayı ve doğada oyunu çocuktan esirgemek onlardan oksijeni esirgemek gibidir. Oynarken öğrenen, öğrenirken oynayan mutlu çocuklar en büyük kazancımız olacaktır.
Minik TEMA ile çocukları dışarıya çıkarmış, oyunla ve keşfederek öğrenmelerini sağlamış, öğretmenleri açık hava etkinliklerine teşvik etmiş, doğaya duyarlı ve sağlıklı bir nesil yetiştirmiş olacağız.
EKOL KOLEJİ doğaya temas eden, günlük hayattaki uygulamalarının doğaya etkilerini bilen ve sürdürülebilir yaşam için doğaya dost uygulamaları içselleştirmiş ekolojik okuryazar bir toplum hedefiyle farklı yaş gruplarına yönelik eğitim programları düzenlemektedir. Bu eğitim programlarından biri de Yavru TEMA Eğitim Programı’dır. Program ile çocukların, doğada geçirdikleri zamanın artması, doğayı hissederek, dokunarak, koklayarak ve duyarak farklı deneyimler yaşama fırsatı bulurken, hem bedensel hem de zihinsel gelişimlerinin olumlu yönde desteklenmesi amaçlanmaktadır.
Programda yer alan etkinlikler çocukların sınıflarından başlayarak yakın çevresindeki bütün yaşam biçimleriyle empati geliştirmelerine, yaşadıkları yeri gözlemleyerek tanımalarına, doğayla anlamlı bir bağ kurmalarına destek olacak şekilde geliştirilmiştir.
Yavru TEMA ile yeryüzündeki yaşamın bir parçası olduğunu içselleştiren çocuklarımız en önemli kazancımız olacaktır.
ORTAOKUL TEMA
Tema proğramı ile yeryüzündeki yaşamın bir parçası olduğunu içselletiren öğrencilerimiz, aynı zamanda Hobi Bahçelerinde yürütmüş oldukları tarım faaliyetleri ile toprağa dokunup kendi ürettiğini tüketmenin keyfini yaşayacaklar. Öğrencimiz yürütülecek tema proğramı ile yaşamın yapı taşlarını tanıyıp parçası oldukları doğayı koruma noktasında daha da dikkatli olacaklardır.

STEAM ROBOTİK

Geleceğin dili olan STEAM eğitimi okulumuzda en üst noktada ele alınan çalışmalarla desteklenmektedir. Robotik eğitiminin yanı sıra kodlama eğitimi de verilmektedir. Okulumuz katılmış olduğu ulusal yarışmalarda, robotik turnuvalarında birincilik elde etmiş ve adını duyurmayı başarmıştır. Steam eğitiminin bir parçası olan mühendislik anlayışı noktasında öğrencilerimiz hayvan dostları için kedi ve köpek evleri tasarlayarak kendilerini her noktada geleceğe hazırlamaktadırlar. Öğrencilerimiz, okulumuzda bulunan teknoloji tasarım dersliğinde üç boyutlu (3D) yazıcılarla hayal dünyalarını gerçeğe taşımaktadırlar
DİL EĞİTİMİ
Okulumuzda öğrencilerimiz dil eğitimlerini çok yönlü olarak sürdürmektedirler. Öğrencilerimiz İngilizce eğitimini ders olarak görmekten öte öğrenmiş oldukları yabancı dili yaşamın içinde kullanmakla kalmayıp grup çalışmaları, sunumlar, şiirler, müzikler, proje çalışmaları eşliğinde dil öğrenimini kalıcı hale getirmektedirler. Yıl içerisinde yapılan KET - PET sınavları ile de öğrencilerimizin dil öğrenimleri uluslararası ölçekte değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Okulumuzda ikinci yabancı dil olarak ise Fransızca dersi verilmektedir. Dil öğreniminin bütünsel bir yaklaşımla ele alınması gerektiğine inanan okulumuz, öğrenilen dilin kültürünü de öğrencilerin tanımasına imkân tanıyıcı yaklaşımlar ve yöntemler izlemektedir.
KULÜP EĞİTİMİ
Okulumuzda öğrencilerimize yeteneklerini keşfedip geliştirmeleri için haftada iki saat kulüp çalımaları için zaman ayrılmıştır. Robotik - Kodlama - Yazılım - Drama - Tiyatro - Gazetecilik - Satranç - Problem Çözme - Fotoğrafçılık - Oryantrig - Sosyal Yardımlaşma - Okçuluk - Voleybol - Basketbol - Futbol - Masa Tenisi - Kültür Edebiyat - Gitar açılacak kulüplerden bazılarıdır.
SPORTİF FAALİYETLER
Ekol Koleji kuruldugu günden itibaren sportif faaliyetlere büyük önem vermiştir. Sportif faaliyetler ilköğretim seviyesinde haftada 2 ders saati olarak bütün öğrencilerimize sunulmuştur. Öğrencilerimiz, ilgi ve algıları doğrultusunda istedikleri sportif kulüp faaliyetlerine okul rehber öğretmenimizin yönlendirmesi ile yeteneklerine uygun olan faaliyete katılırlar. Okulumuzda Futbol - Basketbol - Voleybol - Masa Tensi - Okçuluk - Tenis - Doğa Sporları - Oryantring faalyetleri yürütülmektedir.
Kurumlar hakkında bilgilendirme kurumsal yazı alanı.
REHBERLİK
Okulumuzda uygulanan rehberlik anlayışının amacı ögrenciyi tanıma ve yeteneklerine uygun eğitim öğretim ortamı sağlamaktır. Bu amaçla rehber öğretmenlerimiz her sene başında mizaç temelli yaklaşıma uygun olarak hazırlanan testler yaparak öğrencinin hangi mizaca sahip olduğunu tespit eder ve ona uygun ders proğramı hazırlar. Sınıf rehber öğretmenleri ile daha yakından gözlemlenen öğrencilerimiz aylık görüşmelerle takip edilir. Rehberlik noktasında aylık veli aramalarının yanı sıra öğrencilerimize sınav rehberliği, veli seminerleri, meslek tanıtım günleri hizmetleri de verilmektedir.

ÖLÇME DEĞERLENDİRME
Öğretim sonunda öğrenme düzeylerinin ölçülmesi ve bir bütün olarak tüm öğretim etkinliklerinin çok yönlü olarak değerlendirilmesi için okulumuzda çeşitli ölçme - değerlendirme yöntemleri uygulanır. Sene başında yapılan Hazır Bulunuşluk Sınavı ile birlikte öğrencilerimiz her ay bir Türkiye Geneli Deneme sınavı olurlar; ayrıca her ünite sonunda Ünite Değerlendirme Sınavı yapılarak sınıf içinde anlaşılamayan üniteler tekrar edilir. Hafta sonu ödev föyleri, yarıyıl ve yaz tatil ödev kitapçıkları öğrencilerimizin konu pekiştirmeleri için sınıf öğretmenleri tarafından verilir ve okul rehber öğretmeni tarafından kontrol edilir.
SAĞLIKLI BESLENME
Öğrencilerimizin akademik anlamda iyi bir eğitim almalarını sağlarken, beslenmelerini de önemsiyoruz. Okulumuz yemekhanesinde diyetisyen kontrolünde oluşturulmuş menümüzle öğrencilerimize sabah, öğlen ve ikindi olmak üzere doğal beslenme imkanı sunuyoruz ve ürettklerimizi birlikte tüketiyoruz.

Eğitim Özellikleri

Giriş - Çıkış Saati
08.45 - 17.15
Sınıf Mevcudu (max.)
16
Yabancı Diller
İngilizce - Fransızca - Korece
Yabancı Öğretmen
Cumartesi Okulu
Stem Eğitimi
Kodlama Dersi
Robotik Kodlama
3D Tasarım
Diğer
Tabiat Eğitimi

Fiziksel Özellikler

Toplam Alan(m2)
20.000 m²
Kapalı Spor Salonu
Yüzme Havuzu
Halı / Çim Saha
Basketbol Sahası
Müzik Sınıfı
Görsel Sanatlar Sınıfı
Fen Laboratuvarı
Teknoloji / Tasarım Sınıfı
Sağlık Odası / Revir
Kantin / Cafe
Diğer
Bostan - Meyve Bahçesi - Taş Fırın - Survivor Parkuru - Hayvan Barınağı

Kurumsal Özellikler

Kuruluş Yılı
2015
Öğrenci Takip Sistemi
Akademik Kadro
Öğün Sayısı
3
Aylık Yemek Listesi
Yemek Tedarikçisi
Okul
Servis Firması
Okul
Diğer

Kurumsal Haberler

Bursa Ekol Koleji Tabiat Kampüsü Açılıyor. DEVAMINI OKU

Eğitim Makaleleri

Fotoğraf Galerisi

Kuruma Yazın

Konu Türü:
Adınız Soyadınız:
E-posta:
Konu başlığı:
İçerik:

VİP+ KURUMLAR

HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!