ETKİNLİKLER ANASAYFA'YA DÖN Science Expo Proje Yarışması 15.02.2019
Science Expo Proje Yarışması
Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından bu yıl 8.’si gerçekleştirilecek olan, Science Expo ‘Endüstri 4.0’ ana konseptiyle, 2-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek.
Her yıl toplumdaki bilimsel farkındalığı arttırmak ve özellikle çocuklarımızın keşfederek öğrenmelerini sağlamak, onların ilgilerini fen bilimleri ve teknik alanlara yönlendirmek amacıyla düzenlenen Science Expo’nun en önemli parçalarından biri de kuşkusuz Proje Yarışması. “Başımıza icat çıkarın!” sloganıyla her yıl gerçekleştirdiğimiz Proje Yarışması yeni fikirlerin kendilerini duyurmaları için harika bir fırsat.

Proje Yarışmasının bu yılki teması “Endüstri 4.0”
Son başvuru tarihi 12 Nisan 2019
Proje yarışması başvuruları www.sciencexpo.org adresinden 12 Nisan 2019 tarihine kadar alınabilecek. Toplam 111.000 TL ödülün dağıtılacağı ve 7 kategoride yapılacak yarışmada finale kalan 50 proje de sergilenecek. Dereceye girenlerin dışında finale kalan tüm projelere mansiyon ödülü verilecek. Yarışma kategorileri ‘Çocuk Mucitler’, ‘Genç Mucitler’, ‘Usta Mucitler’, ‘İnsansız Hava Araçları’, ‘Drone’ ve ‘Autodesk 3B Tasarım ve Mühendislik’ ve Ortaokul Model Planör olarak belirlendi.

basvuru.bursabilimsenligi.org adresine girerek katılacağınız kategori ile ilgili başvurunuzu oluşturabilirsiniz.
HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!