Bursa Yaz Okulları
ETKİNLİKLER ANASAYFA'YA DÖN Nilüfer Belediyesi Sahne Eseri Yazma Yarışması 12.04.2019
Nilüfer Belediyesi Sahne Eseri Yazma Yarışması
Nilüfer Belediyesi yeni yılda da Mitos Boyut Yayınları işbirliği ile ‘Sahne Eseri Yazma’ yarışması düzenleyecek. Yarışmada yer almak isteyenler için son başvuru tarihi 3 Mayıs 2019.

Yaşanan toplum meselelerini sahne fikrini merkeze alarak ve tiyatro estetiği içinde aktarmayı amaçlayan genç yazarları teşvik etmek, yerli tiyatro oyunu repertuvarını zenginleştirmek, edebiyatçıları, şairleri tiyatro oyunları yazmaya özendirmek amacıyla düzenlenen yarışma, 2019 yılı içinde sonuçlanacak. Organizasyon ve başvuru sürecinin sorumluluğunu Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun üstlendiği yarışmaya katılmak isteyenler 3 Mayıs 2019 saat 17.00’ye kadar başvuruda bulunabilir. Sonuçların 2019 yılının Ekim ayında açıklanacağı yarışmaya başvurular Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi’ndeki Nilüfer Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’ne elden, iadeli taahhütlü posta veya kargo yoluyla yapılacak.

Yarışmada bu yıl birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 8 bin TL, üçüncülük ödülü 6 bin TL, Nilüfer Belediyesi Özel Ödülü de 10 bin TL olarak açıklandı.

Dereceye giren oyunlar Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından 3 yıl içinde sahnelenebilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler şartnameye ve başvuru formuna aşağıdaki bağlantılardan erişebilirler.
http://www.nilufer.bel.tr/haber-5917-sahne_eseri_yazma_yarismasinda_basvurular_basladi_?fbclid=IwAR2Fm6_gaf9tUI69MmPcQHpn7Pf7x3WWQGFXDSRJoHffe5HTVZoEN299QlU
HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!