eğitim anketi eğitim anketi
HABERLER ANASAYFA'YA DÖN Bursa Ekol Koleji Tabiat Kampüsü Açılıyor. 16.05.2019
Bursa Ekol Koleji Tabiat Kampüsü Açılıyor.
Bursa'nın ilk "Tabiat Kampüsü" temalı okulu Bursa Ekol Koleji, 2019 - 2020 Eğitim - Öğretim yılında Gürsu'daki 20.000m²'lik yeni kampüsünde hizmet vermeye başlayacak. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim verecek olan Ekol Koleji, "Tabiat eğitimi" konseptiyle Bursa'da eğitime yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor.
20.000m²'lik yemyeşil bir alana kurulu olan Ekol Koleji Tabiat Kampüsü'nün içerisinde çocukların doğa ile içiçe olmaları için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.  Öğrenciler, Ekol Koleji Tabiat Kampüsü'nde kaliteli bir akademik eğitimin yanı sıra doğal hayatın unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerini de doyasıya yaşayacaklar. 2 katlı ve son derece modern bir tarzda dizayn edilmiş okul binasından çıkan öğrenciler, kendilerini bir anda doğanın içerisinde bulacaklar. Meyve bahçelerinden bostana, hayvan barınaklarından taş fırına kadar doğal hayatın birçok unsuru öğrencilerin kullanabilecekleri şekilde hazırlanmış. Öğrenciler kendi bostanlarında yetiştirdikleri sebzeleri, meyve bahçesinde yetiştirdikleri meyveleri, kümesten topladıkları yumurtaları; taş fırında kendi elleriyle pişirdikleri sıcacık ekmeklerle birlikte tüketebilme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca okulda velilerin çay-kahvelerini yudumlayarak çocuklarının yaşadıkları güzelliklere şahit olaabilecekleri bir de cafe mevcut.
16 kişilik sınıflarda eğitim verecek olan Bursa Ekol Koleji'nde öğrenciler eve ödev götürmeyecek. Her günün son saatini ödev saati olarak belirleyen okulda öğrenciler ödevlerini burada yapacak ve evlerinde aileleriyle daha fazla zaman geçirme imkanı yakalamış olacaklar. Yabancı dil olarak İngilizcenin yanında Fransızca ve Korecenin öğretildiği Bursa Ekol Koleji'nde robotik, kodlama derslerinin yanında ahşap atölyesiyle birlikte öğrencilerin çok yönlü yetiştirileceği ortamlar oluşturulmuş durumda. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısının verildiği Bursa Ekol Koleji'nde öğrenciler ihtiyaç duymayacakları için kantin bulunmuyor. Bursa'nın her herine servis hizmeti bulunan Ekol Koleji Tabiat Kampüsü'ne ilgi ise oldukça fazla.
Bursa Ekol Koleji kurucusu Nebi Taşçı," Ekol Koleji olarak akademik eğitim, yabancı dil eğitimi, sanat, spor başta olmak üzere eğitimin her alanında Bursa'da öncü çalışmalara imza attığımızı düşünüyorum. Ekol Koleji Tabiat Kampüsü'nde bu çalışmalar artarak devam edecek. Yani kampüsümüzde bizi en farklı kılan özellik ise "tabiat eğitimi" olacak. Ekol Koleji Tabiat Kampüsü'nü bu konsept üzerine inşa ettik. Öğrencilerimiz, bostanda sebze yetiştirip, bahçeden meyve toplayıp, kümesten yumurta alıp fırında pişirdikleri ekmekle afiyetle tüketebilecekler. Çocuklarımıza burada şehirleşmeyle birlikte yitip giden öz değerlerimizi de kazandırmayı hedefliyoruz."
HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!