Şahinkaya Academy 1418
Nilüfer Şahinkaya Academy 1418
İNCELE
Aykuşağı Koleji
Nilüfer Aykuşağı Koleji
İNCELE
Bursa Disleksi Okulu
Nilüfer Bursa Disleksi Okulu
İNCELE
Özel Bursa Rota Okulları
Nilüfer Özel Bursa Rota Okulları
İNCELE
Cafe Çuf Çuff
Nilüfer Cafe Çuf Çuff
İncele
Candy Play
Nilüfer Candy Play
İncele
Funtolia Eğlence Merkezi
Nilüfer Funtolia Eğlence Merkezi
İncele
Oyun Avcıları Bursa
Osmangazi Oyun Avcıları Bursa
İncele
Kids Studio Korupark By Kindermusik
Osmangazi Kids Studio Korupark By Kindermusik
İncele
Fundayland
Mudanya Fundayland
İncele
Cafe Beştaş
Nilüfer Cafe Beştaş
İncele

Bursa Oyun Evi & Çocuk Gelişim Merkezleri

Bursa anneli oyun grubu olan mekanları arayan velilerin gözdesi haline gelen oyun evi & çocuk gelişim merkezleri, birçok önemli etkinliğin yapıldığı ve çeşitli eğitimlerin verildiği önemli mekanlar olmaya başladı. Oyunla eğitimin birleştirildiği bu mekanlarda etkinliklere ebeveynler de dahil edilerek eğitimler eğlenceye dönüştürülmektedir. Bu mekanlarda; anneli bebek & çocuk oyun grupları başta olmak üzere montessori eğitimi, sensory (duyu) eğitimi gibi çeşitli eğitimlerin yanısıra birçok etkinlik & organizasyon da yapılmaktadır.

Bursa anneli bebek & çocuk oyun grubu olan mekanlar

Bursa, Nilüfer, Osmangazi ve diğer ilçelerdeki oyun evi & çocuk gelişim merkezleri'nin en önemli özelliklerinden biri anneli bebek & çocuk oyun grupları hizmeti vermesidir. Yaş gruplarına ve eğitim türlerine de bağlı olarak eğitimler ebevenli & ebeveysiz oyun grupları olarak ayrılmaktadır. Bazı eğitimlere / etkinliklere anne - babalar da dahil edilmekte ve ailece eğlenceli vakit geçirilmesi amaçlanmaktadır. Özellikle anneli bebek & çocuk oyun gruplarında beraber oynanan oyunlar anne ve çocuk arasındaki ilişkiyi güçlendirmektedir.

Anneli bebek & çocuk oyun grubu olan mekanlarda verilen eğitimler

Montessori eğitimi, Bursa anneli bebek & çocuk oyun grubu olan merkezlerde uygulanan eğitimlerin başında gelmektedir. Son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeye başlayan ve temeli İtalyan eğitimci Maria Montessori'ye dayanan bu eğitim modelinin temelini "kendin yap" mantığı oluşturmaktadır. Ödül - ceza, öğretmen uyarıları gibi klasik eğitim metodlarının olmadığı Montessori eğitim modelinde çocuklar kendi yetenek, istek ve ilgilerine göre öğrenme süreçlerini gerçekleştirmektedirler.
Sensory Education (Duyusal Eğitim), çocukların duyularını iyileştirmek ve geliştirmek temeline dayanmaktadır. 0 - 6 yaş arası; algıların , duyusal uyaranların ve deneyimin öğrenme sürecinde kilit bir rol oynadığı ve “duyusal dönem” olarak adlandırılan öenmli bir zaman dilimidir. 0 - 6 yaş arasında çocukların,çevresindeki şeyleri görmesi, dokunması, tadması, uğraşması, bir şeyleri keşfetmesi... gerekmektedir. Sensory Education, çocuklara bu özellikleri kazandırmak ve onları duyusal yönden geliştirmek amacını taşımaktadır.
anneli bebek & çocuk oyun grubu olan mekanlarda ayrıca; müzik, ingilizce, cimnastik, yüzme, atölyeler, kodlama & maker gibi birçok alanda eğitimler verilmektedir.

Anneli bebek & çocuk oyun grubu olan mekanlarda verilen hizmetler

Anneli bebek & çocuk oyun grubu olan mekanlar, verilen eğitimlerin yanında ailelere birlikte gerçeleştirebilecekleri birçok etkinlik imkanı da sunmaktadır.
Bursa'da oyun parkı olan cafeler; çocukları oynarken/eğlenirken ebeveynlerin çaylarını/kahvelerini yudumlayarak keyifli vakit geçirmelerini sağlamaktadırlar.
Ayrıca bazı mekanlar, velilere çocuklarını kısa süreliğine emanet edebilecekleri ve bu süre içerisinde çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlayacakları drop off (saatlik bakım / çocuk emanet) hizmeti de vermektedirler.
Yine anneli bebek & çocuk oyun grubu olan mekanlarda baby shower & doğum günü & temalı partiler gibi birçok etkinlik ve organizasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını Göster
HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!