Bursa Yaz Okulları Bursa Yaz Okulları
Profil Cover
Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi'
Anadolu Lisesi Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi
Kurumu Paylaş:
  • Tarihçe
  • Eğitim
  • Kurumsal Özellikler
  • Başarılar
Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi'nin temeli, 500 Nilüferli çocuğun bir araya gelmesiyle atılmıştır. Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü, Nilüfer Belediyesi ve şimdiki adı Nilüfer Kent Konseyi olan, Nilüfer Yerel Gündem 21 arasında protokol imzalanmış ve Barış Anadolu Lisesi'nin inşaatı başlamıştır.
2007 yılında projeyi başlatan 500 çocuk, çeşitli faaliyetler yaparak para toplamışlar. Çocuklar, hayırseverlerin de desteğiyle UNICEF ürünlerini satmaktan, geri dönüşüm malzemeleri toplamaya ve hatta müzikal sahnelemeye kadar çeşitli işler yapmışlar. Toplanan yaklaşık 650 bin TL ile okulun temeli atılmış, 2012 yılı Şubat ayında Nilüfer Belediyesi bütçesinden 2,5 milyon TL ayırarak yarım kalan inşaatı tamamlamıştır.
Barış Anadolu Lisesi, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ortaokul olarak açılmış, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında anadolu lisesine dönüştürülerek 16 Eylül 2013 tarihinde Barış Anadolu Lisesi olarak eğitim - öğretime başlamıştır.
Bodrum, zemin ve iki kat olmak üzere, toplam dört kat olarak inşa edilen okulumuzda yirmi derslik, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, özgün bir kütüphane, spor dersliği, müzik odası, resim atölyesi, sunum odası, 220 kişilik konferans salonu, öğrenci giyinme odaları, rehberlik odası, idari odalar, öğretmenler odası, kalorifer dairesi, yemekhane, kantin, sığınak mevcuttur. Asma Katta 400 m2 alanda açık sergi salonu, öğrenci etkinlik alanları mevcuttur.
Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi'nde gündüzlü, karma ve tam gün eğitim-öğretim yapılmaktadır. Okulumuzda 1 Müdür, 2 Müdür Yardımcısı, 36 öğretmen, 1 memur, 1 güvenlik görevlisi, 3 hizmetli olmak üzere toplam 44 kişi görev yapmaktadır. 20 derslikten oluşan okulumuzun öğrenci kapasitesi 680’dir Okulumuzun merkezi konumda bulunması, yeni açılmış olmasına rağmen Bursa’da en çok tercih edilen okullar arasında yer almasını sağlamıştır. Barış Anadolu Lisesi olarak temel felsefimiz akademik başarının yanında geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı değerlerimize bağlı, bilinçli, eleştirebilen, sorgulayabilen, sorumluluk sahibi bireyler olarak hayata hazırlamaktır.
Bizlere emanet edilen çocuklarımıza, tüm bilgi ve birikimlerini aktaran, onları seven ve koruyan, işinde tecrübeli, alanında uzman kadromuzla; okula gelmekten değil, gelmemekten korkan, güler yüzlü, donanımlı, dürüst, barış ve dostluğun değerini bilen çocuklara sahip okulumuzun iç huzurunun devamlılığını sağlayarak güler yüzlü, disiplinli, ilkeli eğitim ve öğretim en büyük projemizdir.
Çağatay YAŞLIK
Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Müdürü
Kaynak: http://barisanadolulisesi.meb.k12.tr/
Vizyonunu, "bilgi çağının getirdiği değişim ve gelişimi benimseyerek çalışmalarını gerçekleştiren, etik değerlere sahip, nitelikli ve çevresinde örnek bir okul olmak"; Misyonunu, "MEB hedefleri doğrultusunda kültürel değerlerine sahip çıkan demokratik bir toplum düzenini benimseyen, ilkeli , akademik ve sosyal başarısı yüksek bireyler yetiştirmek için varız." olarak belirleyen Barış Anadolu Lisesi yeni açılmış bir okul olmasına rağmen Bursa'da en çok tercih edilen okullardan biri haline gelmiştir.
Barış Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 2018 Lgs kılavuzunda sınavsız öğrenci alan anadolu liseleri içerisinde yer almaktadır. 2019 Lgs kılavuzunda değişiklik yapılmadığı takdirde Barış Anadolu Lisesi, 2019 – 2020 eğitim – öğretim yılında Bursa’da sınavsız öğrenci alan anadolu liseleri içerinde yer almaya devam edecektir.

Barış Anadolu Lisesi Taban Puanı ve Kontenjan Bilgileri

Barış Anadolu Lisesi, Bursa'da sınavsız öğrenci alan anadolu lisesi statüsünde olduğu için 2018 – 2019 eğitim öğretim yılından itibaren 9. sınıf için taban puan bilgileri bulunmamaktadır. Barış Anadolu Lisesi 10. 11. ve 12. sınıflar taban puanları ve boş kontenjan bilgilerini buradan inceleyebilirsiniz.

Barış Anadolu Lisesi Kurumsal Özellikler

Öğretmen :40
Rehber Öğretmen :2
Öğrenci :575
Resim Sınıfı :1
Müzik Sınıfı :1
Derslik :20
BT Sınıfı :0
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :2
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu:1
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :1
Öğretim Şekli :Normal Öğretim
Saatler :08:50 - 16:00
Kantin :1
Yemekhane :1
Revir :0
Bahçe :2
Kurumlar hakkında bilgilendirme kurumsal yazı alanı.

Kuruma Yazın

Konu Türü:
Adınız Soyadınız:
E-posta:
Konu başlığı:
İçerik:

VİP+ KURUMLAR

HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!