Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu'
Ortaokul Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu
Kurumu Paylaş:
  • Tarihçe
  • Eğitim
  • Kurumsal Özellikler
  • Başarılar
Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu, 1998 yılında Cumhuriyetimizin 75. Yılı olması sebebiyle öğretmen emeklisi hayırsever Hasan GÜNEY tarafından yaptırılmış ve 1999 yılında hizmete girmiştir. 2003 yılında Hasan GÜNEY’ in vefat etmeden üç ay önce başlatmış olduğu spor salonu ve yemek salonu kızları tarafından tamamlanarak Filiz GÜNEY adıyla Hasan GÜNEY’ in ölüm yıldönümü olan 16 Eylül 2004 yılında hizmete girmiştir.
Hasan GÜNEY, 1925 yılında Bursa iline bağlı Görükle bucağında doğdu. İlkokulu kendi köyünde bitirdi. Akabinde Adapazarı Arifiye Köy Enstitüsünden 1945 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ziynet Hanımefendi ile evlendi. Bu evlilikten 3 kız çocuğu oldu. Kendi köyünde 11 yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Askerlik dönüşü Beşevler, Görükle, İhsaniye ve Demirtaşpaşa İlkokullarında öğretmenlik ve müdürlük yaptı. 24 Kasım 1984 yılında meslek yaşamının en önemli ödülü olan “ Yılın Öğretmeni ” ünvanı ile ödüllendirildi. 24 Temmuz 1990 yılında çok sevdiği 45 yıllık meslek yaşamından emekliye ayrılarak veda etti. Cumhuriyetimizin 75. şeref yılında kendi köyü, Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Görükle’ de Öğretmen Hasan Güney İlköğretim Okulu’nu yaptırarak Türk Milli Eğitime armağan etti. Kapalı spor salonu inşaatının tamamlanmasını göremeden 16 Eylül 2003 tarihinde hayata gözlerini yumdu.
Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu; toplam 16 derslik, 1 anasınıfı, 1 kapalı spor salonu ve 1 halı saha ve 5 Haziran 2007 tarihinde açılışı yapılan hayırsever işadamı Refik BİLTEKİN tarafından yaptırılmış olan bir tenis kortu ile eğitim öğretim faaliyetine devam etmektedir.
2016-2017 eğitim öğretim yılında İlkokulun Dumlupınar İlkokuluna taşınmasıyla ortaokula dönüştürülmüş ve 01/09/2016 tarihi itibariyle Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu adını almıştır.
Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu, Bursa il merkezine 12, Nilüfer ilçe merkezine 5 km mesafededir. Okula ulaşım üniversite metro İstasyonu - 4G/35G/B33K/3GK belediye otobüsleri ve öğrenci servisleri kullanılarak sağlanmaktadır.
Vizyonunu; "Türkiye Cumhuriyeti´ne ve Atatürk ilkelerine bağlı, bilimsel bir eğitim anlayışı ile ; kendine güvenen, kendinin ve tüm dünyanın farkında olan, öğrenmeye ihtiyaç duyan, sorumluluk alan, üretken, yaratıcı, öz güvenini oluşturmuş, onurlu bireyler yetiştirmeyi görev edinmiştir."
Misyonunu; "Atatürkçülük yolunda bilgili, katılımcı, sorgulayıcı; öğrenmeyi temel gereksinim sayan, yeteneklerini iyi kullanabilen, başarıları dünyaca kabul gören, çağdaş, mutlu ve özgür bir dünya insanı yetiştiren bir kurum olmak." olarak ortaya koyan Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu'nda tam gün öğretim şekli uygulanmakta olup, 09.00 - 15.10 saatleri arasında normal eğitim; 15.20 - 16.50 arasında da "destekleme ve yetiştirme" kursları verilmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce okutulmaktadır. Ayrıca Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu'nda TIMSS Projesi yürütülmektedir.
Öğretmen : 29
Rehber Öğretmen : 1
Öğrenci : 373
Kontenjan: 480
Derslik : 16
Müzik Sınıfı : 0
Resim Sınıfı : 1
BT Sınıfı : 0
Misafirhane :0
Kütüphane : 0
Fen Labaratuarı : 0
Hazırlık Sınıfı : 0
Konferans Salonu : 0
Atölye-İşlik : 0
Spor Salonu : 1
Yemekhane : 1
Kantin : 1
Revir: 1
Bahçe : 1
Öğretim Şekli :Tam Gün
Saatler: 09.00 - 15.10
Kurumlar hakkında bilgilendirme kurumsal yazı alanı.

Kuruma Yazın

Konu Türü:
Adınız Soyadınız:
E-posta:
Konu başlığı:
İçerik:

VİP+ KURUMLAR

HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!