Profil Cover
Turhan Tayan Anadolu Lisesi'
Anadolu Lisesi Turhan Tayan Anadolu Lisesi
Kurumu Paylaş:

Sosyal Medya Ve iletişim Bilgileri

  • Tarihçe
  • Eğitim
  • Kurumsal Özellikler
  • Başarılar
Turhan Tayan Anadolu Lisesi, ilk olarak 1995 yılında Osmangazi İlçesi, Yunuseli Köyü'nde Bademli 6. Anadolu Lisesi adıyla eğitim - öğretime başlamıştır. Okula 20.12.1995 tarihinde, çeşitli bakanlıklarda görev yapmış olan dönemin Bursa millletvekili Turhan Tayan'ın ismi verilmiş ve o tarihten itibaren okul Turhan Tayan Anadolu Lisesi olarak eğitim - öğretime devam etmektedir.
Turhan Tayan Anadolu Lisesi, 1995 - 1999 yılları arasında Yunuseli Köyü'nde ve Ovaakça Beldesinde geçici binalarda eğitim - öğretime devam etmiş, 1999 - 2000 eğitim - öğretim yılının başında ise Bademli'deki mevcut binasına taşınmıştır. Önceleri Osmangazi Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı olan Turhan Tayan Anadolu Lisesi, 16.01.2009 tarihinde itibaren Mudanya Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak eğitim - öğretime devam etmektedir.
Turhan Tayan Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 2018 Lgs kılavuzunda Bursa'da sınavla öğrenci alan nitelikli liseler içerisinde yer almaktadır. 2019 Lgs kılavuzunda değişiklik yapılmadığı takdirde Turhan Tayan Anadolu Lisesi, 2019 – 2020 eğitim – öğretim yılında Bursa’da sınavla öğrenci alan nitelikli liseler içerinde yer almaya devam edecektir.
Vizyonunu; "tüm paydaşlarının katılımıyla öncelikli tercih edilen, demokrat, katılımcı, duyarlı gençler yetiştiren, sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, en iyi eğitimi vererek ülkemizin ve dünyanın seçkin üniversitelerine her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren güçlü bir eğitim kurumu haline getirmek", Misyonunu; Öğrencilerimizin, Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, "çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlarını kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın, bireyler olmalarını sağlamaktır." şeklinde açıklayan Turhan Tayan Anadolu Lisesi, 09.00 - 16.00 arasındaki eğitim saatleri ile tam gün eğitim - öğretim yapmaktadır. Turhan Tayan Anadolu Lisesi'nde yabancı diller olarak İngilizce ve Almanca okutulmaktadır.

Turhan Tayan Anadolu Lisesi Taban Puanı ve Kontenjan Bilgileri

Turhan Tayan Anadolu Lisesi,
2018 yılı taban puanı = 357,3885
2017 yılı taban puanı = 460,3406
2016 yılı taban puanı = 437,9263
Turhan Tayan Anadolu Lisesi'nin güncel taban puanları ve boş kontenjan bilgilerini buradan inceleyebilirsiniz.
Öğretmen :53
Rehber Öğretmen :2
Öğrenci :676
Resim Sınıfı :1
Müzik Sınıfı :1
Derslik :27
BT Sınıfı :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı:1
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :1
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :1
Kantin:1
Yemekhane :1
Revir :0
Bahçe :1
Saatler :09:00 - 16:00
Kurumlar hakkında bilgilendirme kurumsal yazı alanı.

Kuruma Yazın

Konu Türü:
Adınız Soyadınız:
E-posta:
Konu başlığı:
İçerik:

VİP+ KURUMLAR

HABERDAR OL! Bursa da özel okullar, özel kurumlar ve kusrlar ile ilgili yenilikleri takip etmek için abone olun!
MESAJ GÖNDER!